سه شنبه|01 خرداد 1397|06 رمضان 1439|22 May 2018
زمان انتشار: 1396/03/02 - 07:41 |

رئيس جمهور مطرح كرد:

اعزام زائران به حج و اميدواري براي حل مشكلات ايران و عربستان

رئيس جمهور در مورد روابط با عربستان گفت: مسئله اعزام زائران به حج تمتع اقدام خوبي در مسير حل مشكلات في مابين است و مي‌تواند گره‌ها را باز كند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني عصر روز، ۱ خرداد ماه در نشست خبري كه در سالن اجلاس سران كشورهاي اسلامي در جمع خبرنگاران برگزار شد؛ در سخناني با اشاره به حضور پرشكوه ملت ايران در انتخابات ۲۹ ارديبهشت اظهار كرد: ملت ايران بزرگترين حضور خود را در تاريخ ايران به نمايش گذاشتند و حضور ايران پاي صندوق‌هاي راي حضوري بي نظير بود. مردم با اين حضور خواستند بگويند كشور ما تكثر را به رسميت شناخته است.

وي در اين نشست به پرسش هاي خبرنگاران ايراني و غيرايراني پاسخ داد.

روابط ايران و كشورهاي منطقه به ويژه كشورهاي اسلامي موضوع سوال يكي از خبرنگاران بود كه حجت الاسلام و المسلمين روحاني در پاسخ اظهار كرد: ما خواستار توسعه روابط با كشورهاي منطقه هستيم و مي‌خواهيم امنيت و ثبات به كشورهاي منطقه بازگردد.

رئيس جمهور در مورد روابط با عربستان نيز گفت: مسئله اعزام زائران به حج تمتع اقدام خوبي در مسير حل مشكلات في مابين است و مي‌تواند گره‌ها را باز كند.

حجت الاسلام و المسلمين روحاني همچنين در مورد خريد تسليحاتي عربستان از آمريكا گفت: عربستان قبلا از اين خريدها در زمان جنگ هشت ساله داشته است اما نتيجه‌اي آن را نيز ديده است.عربستان فكر مي‌كند با خريد سلاح قدرتمند مي‌شود اما نيازي به خريد سلاح نداريم و در صورتي كه به سلاحي نياز داشته باشيم توان ساخت آن را داريم. اما بايد به اين نكته توجه كرد كه راه قدرت در خريد سلاح نيست آن هم خريد سلاح از ديگران اساس رسيدن به قدرت توجه به قدرت ملي و اين قدرت از طريق برگزاري انتخابات و مشاركت مردم پاي صندوق‌هاي راي بدست مي‌آيد.

وي گفت: ترامپ زماني به منطقه وارد شد كه با انتخابات ۴۵ ميليوني روبرو شد اما به كشوري رفت كه در آن انتخاباتي برگزار نشده و مردم آن صندوق‌هاي انتخابي تاكنون نديد‌‌ه‌اند و ما اميدواريم عربستان روزي به دنبال قدرت ملي باشد و بگذارد مردم حاكمان آن كشور را انتخاب كنند و آن روز قدرت عربستان بيش از اين خواهد شد.

برچسب ها:روحاني - ايران - عربستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: