سه شنبه|01 خرداد 1397|06 رمضان 1439|22 May 2018
زمان انتشار: 1396/03/23 - 14:03 |

90 درصد ظرفيت كاروان هاي حج سمنان تكميل شد

سرپرست اداره كل حج و زيارت استان سمنان با اشاره به سهميه هزار و 335 نفري استان براي حج تمتع امسال، گفت: تاكنون بيش از 90 درصد از اين سهميه با ثبت نام متقاضيان در كاروان هاي زيارتي تكميل شده است.
خليل دل‌پاك روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: افرادي كه از استان سمنان در سال 96 به حج تمتع مشرف مي شوند ، شامل دارندگان قبوض وديعه گذاري علي‌الحساب حج تمتع سال هاي 1385 و 1386هستند.

وي اظهار داشت: با توجه به ظرفيت محدودي كه در كاروان هاي استان سمنان براي اعزام زائران به حج تمتع سال 96 وجود دارد، افراد متقاضي در كمترين زمان ممكن به دفاتر حج و زيارت شهرستان خود مراجعه كنند.

دل پاك ادامه داد: در حال حاضر مراحل معاينات پزشكي و كلاس هاي آموزشي آن دسته از زائراني كه در سال جاري به حج تمتع مشرف مي شوند در حال انجام است وبرنامه هاي اداره كل حج و زيارت استان روال زماني عادي خود را طي مي كند.

وي خاطرنشان كرد : همچنين متقاضيان حج سال‌جاري آن دسته افرادي هستند كه از 23 فرودين تا 21 ارديبهشت‌ 96 نسبت به ثبت‌نام اوليه در شعب بانك ملي ايران با واريز مبلغ 10 ميليون تومان اقدام كرده و اكنون مدارك‌شان را كامل به دفاتر زيارتي ارائه كرده‌اند، در غير اين صورت اعزام نخواهند شد.

دل‌پاك ادامه داد : 10 كاروان شامل هشت كاروان قديمي و 2 كاروان جديد وظيفه اعزام حجاج از استان سمنان را بر عهده‌دارند كه تا كنون ظرفيت 90 درصد اين كاروان ها تكميل شده است.

وي با بيان اين كه با شرايط جديد 115 نفر مازاد مي‌توانند از استان سمنان به حج اعزام شوند، افزود : پنج كاروان استان سمنان مدينه قبل هستند كه اعزام شان از دهم مرداد 96 آغاز مي شود و پنج كاروان مدينه بعد هستند كه اعزام آنها از بيستم مرداد 96 اعزام مي‌شوند.

سرپرست اداره كل حج و زيارت استان سمنان گفت: حداقل هزينه‌اي كه حجاج بايد براي تشرف به حج تمتع سال 96 پرداخت كنند، 11 ميليون و 400 هزار تومان و حداكثر آن 12 ميليون و 670 هزار تومان محاسبه‌شده است.

21 دفتر حج و زيارت در استان سمنان فعاليت دارد.

برچسب ها:حج 96 - سمنان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: