شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/03/25 - 14:03 |

در سالروز شهادت مولاي متقيان حضرت علي (ع)

شهر نجف اشرف مملو از جمعيت عزادار است

در سالروز شهادت مولاي متقيان حضرت علي (ع) شهر نجف اشرف مملو از جمعيت عزادار و روزه‌دار است
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلا، مردم شهرهاي و روستاهاي دور و نزديك عراق همراه با زائران ايراني خود را به نجف اشرف رسانده اند تا دريكي از بزرگ‌ترين مراسم عزاداري جهان اسلام به سوگواري بپردازند.

در عراق روز شهادت امير المومنين علي (ع) روز شنبه است و با توجه به تعطيلي روز جمعه و فراغت بيشتر مردم براي سوگواري، شهر نجف اشرف بيش از گذشته شلوغ و پرازدحام است. تمامي شهر به حالت تعطيل درآمده است.

از سويي با توجه به گرمي هوا، مواكب از افطار تا سحر به مردم خدمت ارائه مي‌كنند. پخش چاي و شربت صلواتي با توجه به روزه‌دار بودن مردم رونق فراواني دارد.

احمد كاظم علي يكي از مغازه‌داران بازار بزرگ نجف به خبرنگار ما گفت: سوگواري شهادت حضرت علي (ع) و پذيرايي از زائران براي ما بسيار مهم است و ما افتخار مي‌كنيم كه در خدمت زائران آن حضرت هستيم.

وي همكاري و هماهنگي عتبه علوي با مردم روزه‌دار جهت پذيرايي از زائران را فرصتي بي‌نظير برشمرد و اظهار اميدواري كرد كه مردم با نابودي داعش بتوانند بيش از گذشته و به‌آساني عتبات عاليات را زيارت كنند.

احيا شب بيست و يكم ماه مبارك رمضان زائران ايراني در حرم علوي از سوي بعثه مقام معظم رهبري در نجف اشرف، در مسجد عمران بن شاهين و با قرائت دعاي جوشن كبير، سخنراني، مداحي و نوحه‌سرايي و گرفتن قرآن‌ها بر سرانجام خواهد شد.
برچسب ها:شهادت - علي - رمضان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: