شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/03/29 - 09:27 |

مسؤول بعثه رهبري در منطقه قم:

امنيت و عزت زائران مهمترين هدف حج و زيارت كشور است

حجت الاسلام نقدي با اشاره به تضمين عربستان مبني بر حفظ عزت و امنيت زائران ايراني تأكيد كرد كه حج 96 فارغ از ديپلماسي‌هاي سياسي پيگيري شده است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از قم، همايش تا مهماني ويژه زائران حج تمتع 96 شامگاه يك شنبه با حضور مسؤولان اداره حج و زيارت قم و همچنين مسؤولان بعثه مقام معظم رهبري از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت در سالن همايش هاي مجتمع ياوران حضرت مهدي(عج) برگزار شد.

حجت الاسلام محمد نقدي مسؤول بعثه رهبري در منطقه قم در اين همايش با بيان اينكه تضمين هايي كه عربستان براي حفظ امنيت ايران داده است براي نخستين بار در تاريخ حج رخ داده است، اظهار داشت: دولت عربستان و وزارت حج اين كشور يك آيين نامه اي در مورد حج دارد كه به كشورها ابلاغ مي كند و همه كشورها نيز ملزم به رعايت آن هستند ولي قضيه در حج امسال براي ايران تفاوت مي كند.

وي افزود: به دليل وقايع تلخي كه در حج دو سال پيش رخ داد، مسؤولان ايراني با طرف عربستاني نشست هاي متعددي برگزار كرده و درنهايت به اين نتيجه رسيدند كه موضوع حج بايد فارغ از ديپلماسي هاي سياسي پيگيري شود؛ رهبر معظم انقلاب و مراجع معظم نيز خواستار راه اندازي حجي همراه با عزت و امنيت براي مردم ايران بودند.

حجت الاسلام نقدي با تأكيد بر اينكه در توافق نامه ميان جمهوري اسلامي و عربستان بر عزت و امنيت زائران كشورمان تصريح شده است، عنوان داشت: ما اين مسأله را در صحن علني مجلس شوراي اسلامي نيز مطرح كرديم و نمايندگان نيز قانع شدند كه حج امسال مي تواند راه اندازي شود و مردم در كمال صحت و سلامت به كشور بازگردند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به زائران حج تمتع با تأكيد بر اينكه سفر حج يك سفر معمولي نيست، عنوان كرد: شما به سرزميني مي رويد كه بيش از هزار پيامبر مدفون هستند و محل نزول وحي است؛ سفر حج آن قدر اهميت دارد كه حضرت ابراهيم مأمور مي شود همسرش را كه روزي دختري از طوايف ثروتمند مصر بود را در آن سرزمين رها كند و برود تا در آينده زمينه براي توحيد فراهم شود.

مسؤول بعثه رهبري در منطقه قم افزود: بايد سعي كنيد كه بيشترين بهره را از اين سفر ببريد و مسؤولان عربستاني نيز موظف به همكاري و تأمين امنيت و عزت شما هستند ولي به هر صورت گاهي مسائلي پيش مي آيد كه نياز به صبر شما دارد؛ سفر حج سفر تمرين صبر و استقامت است، بنابراين بايد تلاش كنيد با ناهنجاري هاي احتمالي كنار آمده و سريع از كوره در نرويد.

وي با اشاره به لزوم همكاري زائران با روحانيان كاروان ها تأكيد كرد: روحاني مشعل فروزان كاروان و فردي با تجربه و دانا است، بنابراين همه امور ديني و شرعي خود را با ايشان در ميان بگذاريد و هرگز خود سر عمل نكنيد؛ در نهايت وقت خود را در بازارها تلف نكنيد و در اين روزها اگر از كسي كينه اي به دل داريد بيرون كنيد تا سفر حج خود با سبك بالي به جاي بياوريد.برچسب ها:حج تمتع - قم - همايش - امنيت - اسرار و معارف


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: