شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/03/29 - 11:28 |

فرودگاه تبريز براي برقراري پروازهاي حج آماده مي‌شود

مديركل فرودگاه‌هاي استان آذربايجان شرقي از آماده‌سازي فرودگاه تبريز براي برقراري پروازهاي حج در اوايل مردادماه امسال خبر داد و گفت: پيش‌بيني مي‌شود امسال فرودگاه بين‌المللي تبريز ميزبان ۳۵۰۰ مسافر سرزمين وحي باشد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مصطفي صفايي در گفت‌وگو با روابط عمومي شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران، عنوان كرد: ترمينال پروازهاي زيارتي فرودگاه تبريز مستقل از ترمينال پروازهاي داخلي و خارجي اين فرودگاه است. همواره اين ترمينال در طول سال ميزبان زائران عتبات‌عاليات است اما با توجه به تعداد مسافران سفر حج و ميزان بار آن‌ها، ترمينال پروازهاي زيارتي نياز به رسيدگي دارد.

وي ادامه داد: بنابراين پس از اعلام سازمان حج و زيارت براي برقراري پروازهاي حج تمتع، از ماه گذشته عمليات بهسازي را در اين ترمينال آغاز كرديم. از جمله اين عمليات‌ها مي‌توان به بهسازي سرويس‌هاي بهداشتي، بهسازي تسمه نقاله‌ها، بهسازي نمازخانه‌ها و بهسازي محوطه و پاركينگ خودرو در فرودگاه‌ تبريز اشاره كرد.

به گفته مديركل فرودگاه بين‌المللي تبريز، هزينه اين پروژه‌ها از اعتبارات بهسازي تامين شده است و در ايام ماه مبارك رمضان كه تعداد پروازهاي عتبات‌عاليات كاهش يافته، فرصتي فراهم شده تا همزمان با برقراري پروازها، پروژه‌هاي بهسازي هم اجرا شود. تلاش مي‌كنيم تا اوايل مردادماه امسال اين پروژه‌ها به پايان برسند.

وي يادآور شد: بر اساس آمار ارايه شده از سوي سازمان حج و زيارت حدود ۳۵۰۰ حاجي از طريق فرودگاه تبريز اعزام و پذيرش شوند. اين حجاج از استان آذربايجان شرقي هستند و حجاج ساير استان‌هاي همجوار از فرودگاه‌هاي مركز استان اعزام و پذيرش خواهند شد.

صفايي اضافه كرد: هنوز نوع هواپيماي پروازهاي حج تعيين نشده است. اگر اين پروازها با هواپيماي ايرباس انجام شود تعداد پروازها بيشتر شده و اگر با هواپيماي پهن‌پيكر بوئينگ ۷۴۷ صورت گيرد، تعداد پروازها كاهش مي‌يابد.

برچسب ها:حج 96 - هواپيما - تبريز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: