شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/03/29 - 13:15 |

همزمان با سومين روز از شهادت مولاي متقيان حضرت علي (ع)

آخرين مراسم ليالي قدر در خيمه‌گاه حسيني برگزار شد

همزمان با سومين روز از شهادت مولاي متقيان حضرت علي (ع)، آخرين مراسم ليالي قدر در خيمه‌گاه حسيني برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام و المسلمين سيد محمود شيرازي ارفع سخنران بعثه مقام معظم رهبري، طي سخناني با اشاره به روايتي از حضرت علي (ع) گفت: عقل انسان با سه صفت كامل مي شود، و بالاترين عبادت‌ها را عقل مي‌تواند انجام دهد.

وي افزود: اولين صفت انسان عاقل آن است كه از مازاد سخن بپرهيزد، بيهوده سخن نگويد.

وي تصريح كرد: دومين صفت اين است كه انسان از مالش بهره بگيرد، اضافه مال خود را به دوستان، اقربا و نيازمندان بدهد. اگر مي‌خواهيد كاري انجام دهيد، خودتان انجام دهيد و به فرزند و ورثه نسپاريد.

وي خاطر نشان كرد: سومين صفت عاقل اين كه از زندگي دنيوي به قدر احتياج خود سير مي‌شود . اما هرگز روح و جانش از علم و دانش سير نمي‌شود. به انسان عاقل هرچه علم بدهيد، نه تنها سير نمي شود. بلكه طالب‌تر و گرسنه‌تر مي‌شود.

وي با اشاره به روايتي از پيامبرگرامي اسلام گفت: ثواب يك جلسه علمي از ثواب چهل بنده آزاد كردن، چهل گرسنه را سير كردن، چهل بنده برهنه را پوشاندن و چهل عيادت مريض رفتن بالاتر است.

وي افزود: حضور در جلسه احيا و آموختن كلام ائمه (ع) يكي از همان عبادت‌هايي است كه عقل انجام مي‌دهد. بهبود روح بر جسم بسيار تاثير گذار است.

وي تاكيد كرد: بنا به فرمايش پيامبر گرامي اسلام، از علائم قبولي زيارت اين است كه در بازگشت از سفر گناهان قبلي را انجام ندهيم و انسان ديگري شده باشيم .

در پايان اين مراسم حاضران، احيا آخرين شب قدر را برگزار كردند.

گفتني است به دليل آن كه هلال ماه در عراق يك روز ديرتر رويت شد ، ديشب مراسم آخرين ليالي قدر برگزار شد.برچسب ها:عتبات - كربلا - ماه رمضان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: