پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/16 - 11:34 |

هفدهمين همايش دانشجويي احلي من العسل برگزار شد

هفدهمين همايش دانشجويي با حضور 7 كاروان از دانشجويان 7 استان ايران اسلامي در بعثه مقام معظم رهبري معظم رهبري برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در اين همايش عاشورا را احياگر اسلام علوي معرفي كرد و گفت: افراد عاشورايي زمينه تحقق كامل اسلام علوي را آماده مي كنند زيرا در زمان ظهور امام عصر (عج) اسلام علوي به طور كامل در سراسر جهان محقق مي شود.

وي با اشاره به تهاجمات فرهنگي دشمن از دانشگاهيان خواست با قلم و زبان خود در مقابل كجي ها و ناهنجاري ها بايستند .

حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي روحاني دانشجويان را به فرموده رهبر معظم انقلاب افسران جنگ نرم خواند و افزود: ايشان تكليف همه روشن فرموده اند و همه بايد در مقابل كژي ها و انديشه هاي باطل مقاومت كنند و ارزشهاي انساني و اسلامي و انقلابي را زنده نگه دارند.

در اين همايش محسن نصري يكي از اساتيد دانشگاه با تاكيد براينكه علت و فلسفه قيام اباعبدالله را مي توان تحقق شعار هيهات من الذله عنوان كرد، به مقايسه انقلاب اسلامي ايران به عنوان يك انقلاب حسيني با قيام امام حسين عليه‌السلام در سال 61 هجري قمري كه منجر به عاشورا شد، پرداخت و گفت: امام حسين عليه‌السلام در ابتداي اين قيام فرمودند كه من با مثل يزدي بيعت نمي كنم كه از دين خدا هيچ را قبول دارد و امام هم در سال 1341 شمسي فرمودند كه اي فاطميون به داد اسلام برسيد.

اين استاد دانشگاه با اشاره اينكه دشمنان با سه حربه شامل الف)تحريم اقتصادي با بستن آب به روي امام حسين عليه‌السلام، ب)گزينه نظامي و جنگ كه در عاشورا محقق شد و ج)جنگ نرم با تبليغات در شهرها و روستاهاي مسير حركت كاروان اسرا از كربلا تا شام و معرفي خاندان رسول الله به عنوان خارج شدگان از دين سعي در نابودكردن اين قيام سيد الشهدا داشتند، گفت: همه اين اقدامات را به شكل امروزي در مورد ايران اسلامي انجام داده اند و اگر ما در مقابل آنها تسليم نشويم و به امام حسين عليه‌السلام توسل كنيم و از حضرات معصوم دور نشويم هيچگاه نمي توانند اين انقلاب را نابود كنند چون در خط امام حسين عليه السلام است و خط عاشورا نابودي ندارد.

بنابر اين گزارش به مناسبت ولادت امام هادي عليه السلام به يكي از دانشجويان دختر كه به نام سمانه و همنام مادر حضرت امام علي النقي عليه السلام بود هديه اي از سوي بعثه مقام معظم رهبري معظم رهبري اهدا شد.

همچنين به دانشجوياني كه به نام هاي رقيه، زينب و سكينه مزين بودند هم براي تشويق نام گذاري نيكو بر فرزندان و تناسب اين اسما با كربلا هدايايي توسط مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق اعطا شد.

در ادامه نيز روايتگري با عنوان احلي من العسل با حضور حجت‌الاسلام آل علي اجرا شد كه با ايجاد فضاي عاطفي و احساسي شور خاصي را در دانشجويان به وجود آورد.برچسب ها:نجفي روحاني - دانشگاهي - داشنجو - احلي من العسل


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: