پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/19 - 16:01 |

تبيين رابطه تسبيحات اربعه با بعثت، غدير ، عاشورا و ظهور

حجت الاسلام و المسلمين شاكري تصريح كرد: اركان عرش خداوند تسبيحات اربعه است، آسمان چهارم چهار ركن دارد كه ملائكه الهي طواف خانه خدا مي كنند و خانه خدا نيز چهار ركن دارد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام والمسلمين شاكري كه در شب عيد غدير در جمع زائران و مسئولين و كاركنان ستاد عمليات عتبات مستقر در كاظمين و شمسا سخن ميگفت ، افزود: شيعه نيز چهار ركن دارد1. بعثت پيامبر اكرم(ص) 2. عيد غدير خم3. عاشورا4. ظهور امام زمان (ع) كه اين اركان در زيارت جامعه كبيره، زيارت عاشورا، زيارت امين الله، و زيارت غديريه آمده است و در صلوات هم ظهور و بروز دارد.

وي به ذكر مناقب و فضائل حضرت علي ( ع) پرداخت و با اشاره به آيه شريفه «يا ايها الرسول بلغ ما انزل اليك من ربك» اظهار داشت: عيد غدير در آسمانها عيد الله الاكبر و عهد معهود و در زمين روز ميثاق ماخوذ ناميده شده است.

حجت الاسلام والمسلمين شاكري خاطرنشان كرد: حجه الوداع در حقيقت حجه الابلاغ است كه خداوند متعال پيامبر اسلام را امر به ابلاغ فرمود و بار آخر تهديد نمود كه اگر ابلاغ نكني رسالت و دين كامل نمي شود به عبارتي مي توان گفت كه دين بدون امام ديني است كه اتمام نعمت ندارد.

وي همچنين به فرازي از خطبه غديريه پرداخت و گفت: اسامي همه ائمه در خطبه غدير آمده است و پيامبر اكرم(ص) تاكيد داشتند كه همه با علي (ع) بيعت كنند و از فرمان آن حضرت سرپيچي نكنند.

گفتني است در اين مراسم كه در هتل الخفاجي برگزار شد،پس از قرائت زيارت امين الله مسابقه اي با طرح سوالات درباره عيد غدير برگزار و به برندگان جوايزي اهدا شد.

اين مراسم با مديحه سرايي ذاكر اهل بيت حاج محمد خاني در مدح ومنقبت حضرت علي (ع) به پايان رسيد.برچسب ها:كاظمين - غدير


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: