پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/20 - 16:02 |

مدير امور استان‌هاي ستاد بازسازي عتبات عاليات در بجنورد:

عمليات "بازسازي" عتبات عاليات در عراق به پايان رسيد

مدير امور استان‌هاي ستاد بازسازي عتبات عاليات گفت: ۱۰۰ عمليات بازسازي عتبات مقدسه در عراق به پايان رسيده و هم‌اكنون در حال اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي حرم‌هاي مطهر هستيم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از تسنيم، عباس قطب‌الدين ظهر امروز در همايش فعالان و خيران ستاد بازسازي عتبات عاليات خراسان شمالي اظهار داشت: بايد خدا را براي ديدن اتفاقاتي كه در عصر ما مي‌افتد و حضور در اين دوره زماني شكرگزارم باشيم. انقلاب اسلامي و حركت‌هاي منبعث از آن نعمت‌هاي سرشاري است كه خداوند متعال به ما ارزاني داشته و در اين فضاي معنوي تنفس مي‌كنيم.

وي افزود : در انقلاب اسلامي٬ شاهد سختي‌ها و مشكلات بسياري بوديم و با ورود به عرصه دفاع مقدس نيز خون‌هاي به ناحق ريخته شده زيادي را ديديم٬ ولي دري به روي ما گشوده شده به نام ستاد بازسازي عتبات عاليات٬ تا ما مديون خون شهدا نباشيم.

مدير امور استان‌هاي ستاد بازسازي عتبات عاليات با اشاره به فعاليت استان‌هاي مختلف در امر مقدس بازسازي اعتاب مقدسه تصريح كرد: 100 درصد عمليات بازسازي عتبات مقدسه در كشور عراق اتفاق افتاده و انجام شده است و هم‌اينك در مرحله توسعه بناها هستيم.

قطب الدين با بيان چگونگي شكل‌گيري اين ستاد افزود: در سال 1382 همراه با سردار سليماني تصميم گرفتيم تا با كمك كساني كه از قافله شهدا جا مانده‌اند٬ گرد مظلوميت را از قبور اهل‌بيت(ع) بزادييم. بعد از سقوط صدام با نظافت عتبات مقدسه كار را شروع كرديم و سپس به بازسازي اين اماكن مقدسه پرداختيم و هم‌اكنون در حال توسعه آن هستيم.

وي خاطرنشان كرد: ما وظيفه داريم در مورد بازسازي عتبات با شفاف‌سازي و فرهنگ سازي مشاركت مردم را گسترش داده و در همايش‌ها و هيئت‌هاي مذهبي و در تريبون‌هاي نماز‌جمعه براي مردم بازگو كنيم كه كمك‌هاي آن‌ها به چه صورتي در عتبات عاليات خرج شده است.

مدير امور استان‌هاي ستاد بازسازي عتبات عاليات گفت: در جمع‌آوري كمك‌هاي مردمي دست گدايي بلند نمي‌كنيم چرا كه جايگاه ائمه اطهار(ع)٬ جايگاه مقدسي است كه بايد عزتمندانه باشد و اين جايگاه حفظ شود. ما وظيفه داريم رسالتي را كه شهدا بر دوشمان گذاشته‌اند به انجام برسانيم و در اين راه سهم خطيري بر عهده خيران و فعالان مردمي است.

برچسب ها:عتبات - بازسازي - قطب الدين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: