شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/22 - 23:58 |

حجت الاسلام ماندگاري در محفل انس و معرفت:

اعمال حج هر يك در برگيرنده يك درس در زندگي حجاج است

حجت الاسلام والمسلمين محمد مهدي ماندگاري از روحانيون و وعاظ برجسته كشورمان گفت: اعمالي كه حجاج در مناسك حج تمتع بجا مي آورند،‌ هر يك به منزله درسي در زندگي است كه بايد از آن به بهترين شكل ممكن بهره برداري كرد.
حجت الاسلام محمد مهدي ماندگاري روز چهارشنبه در محفل انس و معرفت در هتل «حياة العالمي» مدينه منوره به يكي از مهمترين بخش هاي اعمال يعني حضور در عرفات اشاره كرد و افزود: آنچه از عرفات بايد نصيب حجاج شود، افزايش فهم و درك است به اين معني كه هر چه اين مساله در انسان تقويت شود، قطعا بهره بهتري مي برد و خسارت او در زندگي كاهش خواهد يافت.

وي به لزوم پرسش، قبل از انجام هر عمل اشاره كرد و ادامه داد: بايد خدا را آن طور كه شايسته است، باور كنيم؛ و عرفات مبنايي است كه انسان را هدايت مي كند تا در برابر خدا به باور برسد.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري تاكيدكرد: حرف ها و تجربياتي كه اينجا آموختيم و در حين انجام اعمال حج تلاش كرديم به درستي و مطابق فرامين الهي به آن عمل كنيم، براي قاب كردن و نوشتن روي پرچم ها نيست؛ اينها فرامين و دستوراتي از زندگي به شمار مي رود كه به بركت لطف الهي، زمينه فراگيري آن براي ما فراهم شد تا در قالب اعمال حج به آن عمل كنيم.

محافل انس و معرفت از سوي بعثه مقام معظم رهبري هر روز در چندين هتل محل استقرار زائران ايراني در مدينه منوره برگزار مي شود و پس تلاوت آيات قرآن توسط قاريان ممتاز و‌ سخنراني، مداحان اهل بيت به مديحه سرايي در منقبت ائمه اطهار(عليهم السلام) مي پردازند.

امروز همچنين مراسم مشابهي با حضور پرشور زائران ايراني در هتل «رويا البشاره» برگزار شد.



برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - انس و معرفت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: