یکشنبه|27 اسفند 1396|29 جمادی الثانی 1439|18 March 2018
زمان انتشار: 1396/06/27 - 08:37 |

در ديدار استاندار و نماينده ولي فقيه در خراسان شمالي مطرح شد؛

حج عزتمندانه ايرانيان تحقق يافت

استاندار و نماينده عالي دولت تدبير و اميد در خراسان شمالي و هيئت همراه، روز يكشنبه با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بجنورد ديدار كردند.
به گزارش پايگاه اطلاه رساني حج به نقل از ايكنا، محمدرضا صالحي استاندار كه به همراه معاونان، مشاورعالي و مديركل حوزه استاندار و شماري از مديران كل ستادي به ديدار حجت الاسلام ابوالقاسم يعقوبي رفتند، با تبريك و تهنيت به نماينده ولي فقيه در استان به مناسبت به جا آوردن حج ابراهيمي، زيارت كعبه شريف و مدينه النبي(ص) و انجام مناسك عبادي در جايگاه نزول قرآن و سرزمين اهل بيت(ع) را توفيقي الهي برشمردند.

حجت الاسلام يعقوبي نيز در اين ديدار صميمي با ابراز تشكر از حضور مقام عالي دولت در استان و همراهان وي، با اشاره به برخي فضاسازي هاي مسموم پيش از تشرف حجاج ايراني به سرزمين وحي خاطرنشان كرد: امسال با تدابير ويژه دولت و بعثه مقام معظم رهبري، عزت و احترام حجاج ايراني و شيعيان، حفظ و شروط مدنظر ايران محقق شد. وي افزود: در موسم حج امسال، ايرانيان در برگزاري مراسم عبادي و مناسك مرسوم در مكه و مدينه و بقيع، با مشكلي روبرو نبودند و تغييراتي هم در منا و عرفات براي بهبود شرايط زائران خانه خانه پيش بيني شده بود.

روز گذشته نيز حجت الاسلام قاضي عسكر، نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني، از تحقق شعار حج امسال يعني: «حج؛ معنويت، اقتدار ملي و همبستگي اسلامي» خبر داد و گفت: حجاج ما امسال توانستند حج شان را عزتمندانه و در حد عالي و مقبول انجام دهند.

امسال بيش از ۸۶ هزار زائر از ايران اسلامي در حج تمتع حضور داشتند كه از اين تعداد، هزار و ۸۵ حاجي از خراسان شمالي بودند و در قالب ۸ كاروان اعزام شدند.


برچسب ها:خراسان - حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: