یکشنبه|27 اسفند 1396|29 جمادی الثانی 1439|18 March 2018
زمان انتشار: 1396/06/27 - 21:42 |

درمدينه منوره برگزار شد؛

نشست روحانيون كاروانهاي ايراني مدينه بعد

آخرين نشست روحانيون كاروان هاي مدينه بعد با حضور نماينده سرپرست حجاج ايراني امروز در مدينه منوره برگزار شد.
به گزارش پايگاه ازاطلاع رساني حج ، دراين نشست حجت الاسلام والمسلمين احمد عابدي نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه، تشيع ، امامت و ولايت اهل بيت عليهم السلام را براي شيعيان بسيارمهم واصل دانست و درباره خطرات شيوع تفكر وهابي در ميان زائراني كه از سراسر دنيا براي انجام مناسك حج به سرزمين وحي مي آيند به تفصيل سخن گفت.

نماينده سرپرست حجاج ايراني درمدينه منوره از اينكه زائران تفكر وهابيت را بعنوان ارمغان سفرحج با خود ببرند بعنوان دغدغه اهل تشيع و اهل تسنن ياد كرد و نقش علما و انديشمندان را در توجيه و آگاهي بخشي به زائران بسيار مهم دانست و گفت: امروزه ترويج تفكر وهابيت براي شيعه و سني مايه نگراني است.

وي درادامه خطرات وحدت برگرد وهابيت را متذكر شد و اظهار داشت: مهم تر از بيان مسايل فقهي اين است كه زائران تحت تاثير آنچه كه اينجا مي بينند واقع نشوند و فريب ظاهرگرايي را نخورند.

حجت الاسلام والمسلمين عابدي سپس به بيان تفكر وهابيت درباره آيات قرآن پرداخت و گفت: در اين نوع تفكر قرآن محكمات و متشابهات ندارد و بايد ظاهرهمه آيات را ديد.

وي همچنين نمونه هاي ديگري از تفكرات وهابيت درباره حضرت حق را برشمرد و محورهاي مطرح شده در يك پايان نامه دكتري در دانشگاه ام القري درباره خداوند متعال را زيرسوال برد.

وي خطاب به حاضران متذكر شد: مراقب باشيم كه عقايد وهابيت ارمغان زائران ايراني از سفر حج نباشد .

وي با اشاره به موضوع كتابي كه در بيروت درباره ولايت اهل بيت عليهم السلام چاپ شده است ، ادامه داد: در اين كتاب آمده است كسي كه شيعه باشد و ازيكي از مسايل مربوط به امامت و ولايت دست بكشد خدا در اين دنيا عاقبت بخيرش نمي كند.

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره به روحانيون كاروانها توصيه كرد مطالعات خود را درباره عقايد و مسايلي كه مورد سوال زائران است وسعت بخشند و زائران ايراني را از جهات اعتقادي در برابر ظاهرگرايي كه در اينجا مي بينند، مصون نمايند.

درادامه اين مراسم حجت الاسلام پروانه مدير جذب و سازماندهي بعثه مقام معظم رهبري درباره نحوه اعزام روحانيون كاروان ها به حج تمتع امسال و ارزيابي فعاليت هاي صورت گرفته توضيحاتي داد و درپايان حجت الاسلام مظاهري به سوالات فقهي حاضران پاسخ داد.برچسب ها:روحانيون - عابدي - حج - مدينه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: