یکشنبه|27 اسفند 1396|29 جمادی الثانی 1439|18 March 2018
زمان انتشار: 1396/08/02 - 09:00 |

معرفي سه پايگاه اينترنتي پُركاربرد براي زائرين اربعين

پايگاه اطلاع‌رساني بعثه‌ مقام معظم رهبري با هدف آموزش و اطلاع‌رساني زائران در زمينه راهپيمايي بزرگ اربعين حسيني، 3 پايگاه اينترنتي را براي زائران حسيني معرفي كرد.
حجت الاسلام روزبه بركت رضايي، مسئول پايگاه اطلاع‌رساني بعثه مقام معظم رهبري گفت: راهپيمايي بزرگ اربعين با آنكه سفري معنوي و روحاني است، اما براي استفاده مطلوبتر از فضاي زيارت نيازمند اطلاعات و آموزش‌هايي است كه زائران نمي‌توانند آن را فقط با جست و جو در ميان هزاران سايت اينترنتي و شبكه اجتماعي كه گاها اخباري از رويداد اربعين منتشر مي كنند، به دست آورند و اين جست‌وجوها معمولا كاري وقت‌گير و خسته‌كننده است؛ بعثه مقام معظم رهبري از چند سال قبل منبعي مستقيم براي دسترسي به اخبار و آموزش‌هاي مورد نياز زائران اربعين و عتبات فراهم كرده است.

وي افزود: زائران اربعين با هر سطح علمي با استفاده از 3 پايگاه اطلاع رساني بعثه مقام معظم رهبري مي‌توانند به سادگي از آخرين و جديدترين اخبار پياده‌روي اربعين و نيز آموزش‌هاي مورد نياز اين سفر معنوي بهره‌مند شوند.

وي در معرفي نخستين ويژه نامه گفت: پرتال بعثه مقام معظم رهبري به عنوان نخستين پايگاه تخصصي حج و زيارت، علاوه بر اينكه پاسخگوي حجم قابل توجه نيازهاي مسافران سرزمين وحي، عتبات عاليات و ساير سرزمين‌هاي مقدس و اماكن متبركه است، يك مرجع محتوايي و آموزشي در حوزه‌هاي حج و زيارت براي كاربران اينترنتي است بطوري‌كه تمامي قابليت‌هاي يك رسانه ديجيتال براي ارائه نكات آموزشي به زائران اماكن مقدسه و متبركه را به ميدان آورده است كه از انتشار لحظه به لحظه اخبار عتبات عاليات مي‌توان به عنوان بخشي از ظرفيتي نام برد كه اين پايگاه در فضاي مجازي ايجاد كرده است و اين پرتال ويژه نامه اينترنتي به نشانيhajj.ir/67در اختيار مخاطبان قرار داده است.

مسئول پايگاه اطلاع‌رساني بعثه مقام معظم رهبري عنوان كرد: دومين ويژه‌نامه اينترنتي عتبات عاليات به نشانيhajj.ir/603با هدف آموزش تكميلي و اطلاع‌رساني زائران اربعين حسيني و عتبات عاليات در فضاي مجازي است.

حجت الاسلام بركت رضايي خاطرنشان كرد: آخرين و جديدترين اخبار و اطلاعات مربوط به پياده روي اربعين حسيني، بانك اماكن، بانك فيلم، نگارخانه، بانك نرم‌افزاري، فرهنگ زيارت، ‌آموزش مكالمه عربي، نقشه‌هاي مواصلاتي نجف و كربلا، آب و هوا و پخش زنده حرم‌هاي مطهر حضرت اباعبدالله الحسين، ‌حضرت عباس و حضرت امام علي (ع)» و پاسخ به شبهات از ديگر محتويات اين ويژه‌نامه است.

مسئول پايگاه اطلاع‌رساني بعثه مقام معظم رهبري دسترسي به اطلاعات و متن كامل بيش از ۳۵ كتاب در حوزه تخصصي عتبات عاليات از طريق كتابخانه تخصصي حج در اينترنت را از ديگر مطالب درج شده در اين ويژه‌نامه برشمرد.

وي گفت: آخرين ويژه نامه اينترنتي به نشاني «hajj.ir/78/اربعين» نيز به ارائه آخرين اخبار و اطلاعات پياده روي اربعين پرداخته است

مسئول پايگاه اطلاع‌رساني بعثه مقام معظم رهبري خاطرنشان كرد: در اين سه پايگاه اينترنتي روزانه دهها خبر مرتبط با پياده روي اربعين و عتبات عاليات انتشار مي‌يابد و زائرين حسيني مي‌توانند از بخش‌هاي مختلف اين سه پايگاه اينترنتي استفاده كنند.

برچسب ها:اربعين - بركت رضايي - پايگاه حج - نرم افزار


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: