چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/09/21 - 11:44 |

مرعشي در ارتباط با آتش سوزي هتل نجف تاكيد كرد:

حال همه زائران خوب است

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر گفت: در حادثه دودگرفتگي هتلي در شهر نجف 6 زائر ايراني دچار مصدوميت شدند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، سيد علي مرعشي، رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر ؛ در خصوص آتش سوزي هتل زائران ايراني در نجف اشرف اظهار كرد: آتش سوزي در يكي از اتاق هاي هتل القبطان در نجف رخ داده است.

وي افزود: در اين حادثه كه منجر به دودگرفتگي هتل شده بود، 6 زائر ايراني به دليل دودگرفتگي مصدوم و به بيمارستان نجف منتقل شدند.

مرعشي افزود: هر 6 زائر ايراني بعد از انجام كارهاي درماني پس از چند ساعت از بيمارستان مرخص شدند.

بر پايه گزارش ايسنا، سيدمرتضي حسيني نماينده سازمان حج و زيارت در عراق نيز با اشاره به اينكه بر اثر اين آتش‌سوزي حدود ۴۰ زائر به خاطر مشكل تنفسي به بيمارستان منتقل و درمان شدند، افزود: در اين هتل حدود ۱۵۰ زائر از شهركرد و ايذه مستقر بودند كه با كاروان‌هاي آزاد به عراق سفر كرده‌اند، با اين حال پس از وقوع حادثه سازمان حج و زيارت و معاون عتبات اين سازمان كه هم اكنون در عراق به سر مي‌برد، پيگير ماجرا شدند و تمام زائران را از آن هتل به محل ديگري جابجا كرديم، چون از نظر ما (سازمان حج) اين هتل براي اسكان زائران مورد تاييد نيست.

به گفته او، اين آتش‌سوزي از اشتعال بخاري برقي ناشي شده است.

حسيني همچنين درباره وضعيت جسمي زائران آسيب‌ديده گفت: هيچ زائري دچار سوختگي يا مساله حاد ديگري نشده است، به خاطر دود زياد تعدادي از زائران مشكل تنفسي پيدا كردند كه آن‌ها هم در بيمارستاني در نجف تحت درمان سرپايي قرر گرفتند. محل اسكان زائران آن هتل نيز تغيير كرده است.

نماينده سازمان حج و زيارت همچنين اظهار كرد: با وجود آن‌كه اين زائران خارج از سيستم ما و با كاروان‌هاي آزاد به عراق سفر كرده‌اند، اما همچنان پيگير وضعيت آن‌ها هستيم.

برچسب ها:مرعشي- آتش سوزي- نجف


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: