چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/09/29 - 16:22 |

آيت الله حائري شيرازي به ديار باقي شتافت + سخنان ايشان درباره حج

آيت الله محي الدين حائري شيرازي، استاد حوزه علميه قم، امام جمعه سابق شيراز و نماينده اسبق خبرگان رهبري استان فارس صبح امروز دارفاني را وداع گفت و به سوي ملكوت اعلي شتافت. هر وقت تقاضاي گفت و گو درباره حج را با ايشان داشتيم با گشاده رويي مي پذيرفت و درباره اين فريضيه الهي چه شيرين لب به سخن مي گشود.
ايشان در گفت وگوهاي مكرر با پايگاه اطلاع رساني حج مي فرمود: آثار و بركات حج براي امت اسلامي، فراوان است و اين فريضه الهي، با مناسكي كه در خود دارد، مسلمانان را به خداوند نزديكتر مي كند و اخوت و همدلي را بين خودشان افزايش مي دهد. حضور در اين مراسم بايد موجب وحدت و بيداري امت اسلامي شود و در برابر توطئه هاي دشمنان و رژيم صهيونيستي آگاه شوند.

ايشان با ذكر اينكه اين فريضه الهي فرصتي براي ارتباط بيشتر مسلمانان با خداوند است، مي فرمود: حج رمز و رازهاي فراواني دارد و بايد انسان از معنويت اين سفر روحاني و نوراني براي خودسازي هرچه بيشتر استفاده كند. در موسم حج مسلمانان از نقاط مختلف دنيا خود را به سرزمين وحي مي رسانند؛ همه با اختلاف هايي كه در فرهنگ، مذهب، زبان و آداب و رسوم دارند، اما يك صدا فرياد توحيد سر مي دهند و لباس احرام به تن مي كنند.

هميشه تاكيد داشت؛ وحدت يكي از نيازهاي ضروري امت اسلامي براي حفظ اقتدار و عزت است و در حج، اين وحدت و اقتدار، به نمايش در مي آيد. آثار و بركات حج براي امت اسلامي، فراوان است و اين فريضه الهي، با مناسكي كه در خود دارد، مسلمانان را به خداوند نزديكتر مي كند و اخوت و همدلي را بين خودشان افزايش مي دهد.

در يكي از گفت و گوهاي ايشان با پايگاه اطلاع رساني حج تاكيد داشت: آيات قرآن كريم و مخصوصا سوره اي به نام حج اهميت اين فريضه بزرگ را مي رساند. استكبار جهاني و صهيونيسم بين الملل با امت اسلامي دشمني ديرينه دارند و حج ابراهيمي كه موجب اقتدار امت اسلامي باشد را بر نمي تابند. اجتماع امت اسلامي در مراسم حج علاوه بر آثار فردي و معنوي، آثار بزرگ اجتماعي و سياسي براي جهان اسلام دارد.

آن عالم فرزانه مي گفت: حج بايد همراه با برائت از مشركين باشد؛ اين فريضه تنها خصيصه فردي ندارد و ابعاد سياسي و اجتماعي آن نيز بايد پُررنگ برگزار شود تا منافع آن به دنياي اسلام برسد.

خداوند روح لطيف آن مرحوم را با اوليا، انبيا و ائمه اطهار(ع) محشور گرداند.

مراسم تشييع پيكر اين عالم رباني فردا پنجشنبه ساعت 9 صبح از مسجد امام حسن عسكري(ع) آغاز و در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به خاك سپرده مي شود.

برچسب ها:حج - تسليت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: