چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/10/11 - 17:05 |

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري:

برتري حق بر باطل از سنت‌هاي الهي است

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري با استناد به آيات قرآن كريم به تبيين مفهوم مقابله حق و باطل پرداخت وگفت: يكي از سنت‌هاي الهي؛ سنت برتري حق بر باطل است؛ به اين معنا كه حق، ثابت و پابرجا است و هيچ‌گاه از بين نمي‌رود؛ اما باطل ناپايدار بوده و عاقبت آن اضمحلال و نابودي است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيد جواد مظلومي درجلسه تواصي به حق، درجمع كاركنان سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري سخن مي گفت با اشاره به آيه 17 سوره مباركه رعد، " أَنزَلَ مِنَ السَّمَاء مَاء فَسَالَتْ أَوْدِيَةٌ بِقَدَرِهَا فَاحْتَمَلَ السَّيْلُ زَبَداً رَّابِياً وَمِمَّا يُوقِدُونَ عَلَيْهِ فِي النَّارِ ابْتِغَاء حِلْيَةٍ أَوْ مَتَاعٍ زَبَدٌ مِّثْلُهُ كَذَلِكَ يَضْرِبُ اللّهُ الْحَقَّ وَالْبَاطِلَ فَأَمَّا الزَّبَدُ فَيَذْهَبُ جُفَاء وَأَمَّا مَا يَنفَعُ النَّاسَ فَيَمْكُثُ فِي الأَرْضِ كَذَلِكَ يَضْرِبُ اللّهُ الأَمْثَالَ" افزود: خداوند از آسمان آبى فرستاد و از هر دره و رودخانه‌اى به اندازه و ظرفيت آنها سيلابى جارى شد، سپس سيل بر روى خود كفى حمل كرد - و از آنچه (در كوره ها) براى بدست آوردن زينت آلات يا وسائل زندگى آتش روى آن روشن مى كنند نيز كف هائى مانند آن به وجود مى آيد - اما كفها به بيرون پرتاب مى شوند ولى آنچه به مردم سود مي رساند (آب يا فلز خالص)، در زمين مي ماند.

وي اظهار داشت: قرآن در اين زمينه به آبي كه خداوند از آسمان بر زمين نازل مي‌كند، اشاره كرده است كه اين آب در دره ها به جريان مي‌افتد و بر اثر حركت آن ، كف‌هايي بر روي آن ايجاد مي شود، در اين جا حق در حكم آب و باطل مانند كف است.

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري تصريح كرد: همان گونه كه وقتي فلزّي را روي آتش مي گدازند تا از آن زيور يا وسيله اي بسازند چنين كفي در سطح آن آشكار مي شود؛ مواد اصلي ته نشين شده و مواد زائد روي آن را مي گيرد.

وي افزود: ميزان برخورداري از رحمت الهي به اندازه ظرفيت ماست و اگر انساني ظرفيت وجودي خود را افزايش دهد، خداوند علم و رحمتي كه به بزرگان اعطاء كرده است به ما نيز عنايت مي فرمايد.

حجت الاسلام والمسلمين مظلومي در پايان خاطر نشان كرد: آن كسي كه طبق دستور خدا و در چارچوب قواعد رفتار كند، حق است و اگر از راه ظلم و جور در پي رسيدن به مقصود باشيم به آن نخواهيم رسيد.
برچسب ها:تواصي - مظلومي - سنت الهي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: