چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/10/19 - 13:42 |

پس از ۲۳ سال؛

اعزام دريايي حجاج هندي احيا مي‌شود

مختار عباس نقوي؛ وزير اقليت‌هاي هند از موافقت دولت عربستان با احياي مسير دريايي اعزام حجاج هندي به اين كشور به منظور اداي مناسك حج عمره و تمتع پس از ۲۳ سال خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، پايگاه خبري آناتولي نوشت؛ وزير اقليت‌هاي ديني هند در بيانيه‌اي اعلام كرد: اين توافق پس از يك توقف ۲۳ ساله و با كاهش هزينه‌هاي سنگين حجاج هندي براي سفر به سرزمين وحي و ياري‌رساني به نيازمندان براي اداي حج صورت گرفته‌ است.

نقوي افزود: مقامات هر دو كشور، تصميمات و تدابير فني لازم براي بهره‌مندي حجاج هندي از مسير دريايي براي انجام اين فريضه الهي در سال‌هاي آينده را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهند كرد.

وي همچنين افزود كه در مراسم حج سال آينده، بانوان هندي براي نخستين بار بدون نياز به محرم(همراه) به حج مشرف خواهند شد.

براساس سياست‌هاي جديد هند، بانوان بالاي ۴۵ سال در گروه‌هاي چهار نفره و بيشتر اجازه سفر به عربستان را دارند و اين سياست متعارفي در برخي از كشورهاي اسلامي است.

يادآور مي‌شود مسير دريايي هند به عربستان در سال ۱۹۹۵ ميلادي به دليل فرسوده‌ بودن كشتي ناقل حجاج، متوقف شده بود. پيش از اين نيز مطرح‌شدن گزينه مسير دريايي از شهر ساحلي بمبئي به جده به دليل درخواست ديوان عالي هند از مركز حج مبني بر لغو يارانه‌هاي سفر هوايي حجاج تا سال ۲۰۲۲ عنوان شده بود كه البته انتظار مي‌رود مسير دريا هزينه‌هاي زائران را نيز كاهش دهد/.

منبع: ايكنا

برچسب ها:حج تمتع - هندوستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: