چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/10/20 - 12:10 |

شهادت 15 كودك فلسطيني به دست نظاميان رژيم صهيونيستي در سال 2017

جنبش بين المللي دفاع از كودكان ـ شاخه فلسطين امروز سه شنبه اعلام كرد كه ارتش صهيونيستي در سال 2017 گذشته 15 كودك فلسطيني را در نوار غزه، كرانه باختري و قدس به شهادت رسانده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، اين سازمان حقوقي در گزارش خود آورده است كه در ميان اين شهدا، 12 نفر به ضرب گلوله جنگي رسيده اند كه 4 نفر در جريان درگيري ها و 3 نفر در جريان كمين هاي ارتش صهيونيستي جان خود را از دست داده اند و 5 نفر هم به ادعاي تلاش براي اجراي عمليات مقاومتي با استفاده از سلاح سرد شهيد شده اند.

در ادامه اين گزارش به شهادت يك كودك فلسطيني در اثر حمله توپخانه رژيم صهيونيستي به باريكه غزه، شهادت يك كودك ديگر در اثر انفجار شيء مشكوك در نزديكي شهر طوباس در شمال كرانه باختري و شهادت يك كودك زخمي شده در جريان جنگ سال 2014 ارتش صهيونيستي عليه غزه اشاره شده است.

جنبش جهاني دفاع از كودكان همچنين خاطر نشان كرده است كه ارتش صهيونيستي در سايه عدم محاكمه و مجازات، به كشتار كودكان ادامه مي دهد.

اين جنبش جهاني در سال 1979 در ژنو تاسيس شد و به شوراي اقتصادي و اجتماعي سازمان ملل متحد، سازمان كودكان اين نهاد "يونيسف"، سازمان علمي، فرهنگي و آموزشي سازمان ملل "يونسكو"، سازمان بين المللي كار و شوراي اروپا مشاوره مي دهد.

منبع: مركز اطلاع رساني فلسطين

برچسب ها:فلسطين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: