پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/10/24 - 11:31 |

آيت الله محمد حسين احمدي شاهرودي در گفت و گو با پايگاه حج:

بركات حج با تأكيد بر ادله و روايات براي مردم تبيين شود/ توجه ملت‌هاي دنيا به گردهمايي بزرگ حج

نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري گفت: مباني اسلام مانند حج و نماز بخش مهمي از شعائر ديني است، در نماز جماعت مسلمانان هر روز در ساعات خاصي در مساجد و مراكز اسلامي و در حج ميليون ها مسلمان سالي يكبار در مكه مكرمه گرد هم مي‌آيند كه اين شكوه نشان از عظمت اسلام دارد.
آيت الله محمد حسين احمدي شاهرودي، نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به لزوم تلاش براي معرفي فريضه حج به مردم گفت: جنبه‌ي سياسي حج و اينكه حج چه بركاتي دارد بايد براي مردم گفته شود بايد مطالبي كه كه براي مستمع قانع كننده باشد با دقت بيان گردد و به صورت متن و مكتوب ادله و آيات و روايات در اختيار مردم قرار گيرد.

وي افزود: مباني اسلام مانند حج و نماز بخش مهمي از شعائر ديني است، در نماز جماعت مسلمانان هر روز در ساعات خاصي در مساجد و مراكز اسلامي و در حج ميليون ها مسلمان سالي يكبار در مكه مكرمه گرد هم مي‌آيند كه اين شكوه نشان از عظمت اسلام دارد و حتي متفكرين غربي بر اين گردهمايي مسلمانان غبطه مي‌خورند.

نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به جنبه وحدت بخش فريضه حج گفت: امت اسلامي بايد يك امت واحده باشد و وحدت درميان خود را تقويت كند و حج مسيري است كه موجب تقويت اين وحدت مي شود، درحج مسلمانان در كنار انجام فرائض خود، نسبت به سرنوشت امت اسلامي و چالش ها آگاه تر شده و اخوت اسلامي را به نمايش مي گذارند.

احمدي شاهرودي ابراز كرد: حج جزيي از تشكيلات، تجمع و شعائر مهم ديني ما است كه همه جهانيان به اين هماهنگي مسلمانان غبطه مي‌خورند ، چنين گردهمايي باشكوه و باعظمتي موجب مي شود تا امت اسلامي در نگاه جهانيان به عنوان يك امت منسجم و مقتدر شناخته شود.

وي با اشاره به لزوم توجه به جنبه هاي مختلف اين فريضه الهي گفت: حج را نبايد تنها يك عبادت معنوي دانست، فوايد ديني، اجتماعي، سياسي و اقتصادي حج براي جهان اسلام فرصتي است تا مسلمانان از اين فريضه الهي براي آينده خود استفاده كنند و در كنار انجام مناسك حج، از فوايد اجتماعي و سياسي آن بهره مند شوند.

برچسب ها:گفتگو - حج تمتع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: