سه شنبه|01 خرداد 1397|06 رمضان 1439|22 May 2018
زمان انتشار: 1396/10/28 - 09:50 |

نماينده ولي فقيه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبي:

همايش بزرگ حق‌خواهان در جريان اربعين حسيني به نمايش گذاشته مي‌شود

نماينده ولي فقيه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبي گفت: رزمايش بزرگ حق‌خواهان در جريان اربعين حسيني به نمايش گذاشته مي‌شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت‌الاسلام غلامحسين نوفرستي در نشست صميمي شوراي امربه معروف استان و تكريم و قدرداني از خادمان موكب خدماتي امام علي(ع) در كاظمين اظهار داشت: اربعين حسيني يكي از معروف‌هاي مهم در نظام اسلامي است.

وي با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب فرمودند: "جريان اربعين معجزه‌اي مانند معجزه انقلاب اسلامي است"، گفت: رزمايش بزرگ حق‌خواهان در جريان اربعين حسيني به نمايش گذاشته مي‌شود.

نماينده ولي‌فقيه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبي افزود: تمام عدالت‌خواهان عالم همه ساله به صورت خودجوش در اين راهپيمايي عظيم شركت مي‌كنند.

نوفرستي با بيان اينكه خراسان‌جنوبي در اربعين سال جاري در شهر كاظمين درخشيده است، تصريح كرد: ايمان و تقوا در جامعه وحدت حقيقي را رقم مي‌زند، همه كساني كه در مسير خلقت حركت مي‌كنند از ديدگاه قرآن يك امت هستند.

وي ادامه داد: متن هشت قانون اساسي به آيه 104 سوره آل عمران(وَلْتَكُنْ مِنْكُمْ أُمَّةٌ يَدْعُونَ إِلَى الْخَيْرِ وَيَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ ۚ وَأُولَٰئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ) استناد شده است، در اين اصل از قانون اساسي مردم نسبت به دولت و دولت نسبت به مردم تكليف دارند و بايد در حول سه محور امركننده معروف، نهي‌كننده از منكر و دعوت كردن جامعه به خير عمل كنند.

نماينده ولي‌فقيه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبي خاطرنشان كرد: اگر در جامعه اسلامي معروف‌ها ترويج پيدا كند به طور قطع منكرات كم مي‌شود و در جامعه اهل نماز نبايد منكرات وجود داشته باشد.

نوفرستي با بيان اينكه نهادهاي مختلف در نظام اسلامي وظيفه دارند تا فرصت‌ها را براي احياي معروف‌ها فراهم كنند، اظهار كرد: آسيب‌هاي اخلاقي، فسادها و آلودگي‌ها در ماه‌هاي محرم، صفر و رمضان كاهش مي‌يابد زيرا پيوند با خدا بيشتر است و از آسيب‌ها جلوگيري مي‌شود.

شهردار بيرجند نيز در اين نشست افزود: يك‌هزار و 300 نفر نيروي انساني متعهد و انقلابي در شهرداري بيرجند و سازمان‌هاي وابسته به آن وجود دارند.

محمدعلي جاويد گفت: امروز دشمنان عزت جمهوري اسلامي ايران را برنمي‌تابند و با نقشه‌ها و توطئه‌هاي مختلف درصدد ايجاد فتنه هستند و مشكلات مردم را بهانه قرار مي‌دهند.

وي عنوان كرد: در تلاش هستيم تا بخشي از مشكلات مردم كه به شهرداري محول شده است را حل كنيم.

برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: