شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1396/11/10 - 09:18 |

پرچم سرخ حسيني و پرچم سبز مهدوي، عامل ماندگاري شيعيان

حجت‌الاسلام والمسلمين علم الهدي گفت: انتظار سازنده در مكتب تشيع بعد از پيروزي انقلاب اسلامي با روشنگري هاي حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري در عرصه مهدويت جايگاه ويژه‌اي پيدا كرده است و امروز پرچم سرخ حسيني و پرچم سبز مهدوي ، عامل ماندگاري شيعيان است .
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام والمسلمين علم الهدي مسئول دفتر نمايندگي بِعثه مقام معظم رهبري در نجف اشرف درديدار خدام و پيرغلامان مهديه تهران ضمن تجليل از جايگاه با عظمت همه خادمين به مكتب و فرهنگ اهل بيت (عليهم السلام ) با نقل حديث نبوي “ افضل اعمال امتي انتظار الفرج “ گفت : مفهوم انتظار در مباحث مهدويت داراي دو جنبه سازنده و تخريبگر است، انتظار سازنده تحرك زا و اميدبخش به فرد و جامعه است و روح اميد را در جامعه زنده نگه مي دارد .

وي ادامه داد: مفهوم انتظار از نگاه دوم انتظاري است كه سستي و بي تفاوتي را در فرد و جامعه ايجاد مي‌كند و اين نوع انتظار يك انتظار ويرانگر است كه از سوي برخي فرقه هاي انحرافي يا كساني كه در شناخت موضوع مهدويت دچار اشتباه شده‌اند تبليغ مي‌شود.

وي افزود: در اين نوع انتظار فرد نبايد در اصلاح جامعه و در مقابله با ظلم و فساد دخالت كند بلكه بايد سكوت كند، اين انديشه غلط سبب بي تفاوتي و سستي اعتقاد مردم به مهدويت مي‌شود كه نتيجه برداشت قشري از مهدويت است.

 1 2 3 4برچسب ها:انتظار - مهدّويت - شيعيان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: