پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/11/19 - 08:37 |

عربستان گشودن حريم هوايي خود به روي رژيم صهيونيستي را تكذيب كرد

اداره هواپيمايي عربستان سعودي اخبار منتشر شده مبني بر اجازه اين كشور به رژيم صهيونيستي براي استفاده از حريم هوايي عربستان را تكذيب كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، عربستان سعودي به انتشار اخبار در خصوص اجازه اين كشور به هواپيماهاي رژيم صهيونيستي به منظور استفاده از آسمان خود واكنش نشان داد.

اداره حمل و نقل هوايي عربستان سعودي شامگاه چهارشنبه اخبار منتشر شده مبني بر اجازه اين كشور به رژيم صهيونيستي براي استفاده از حريم هوايي عربستان را تكذيب كرد.

به گزارش شبكه العربيه، اين اداره مدعي شد كه عربستان سعودي به هيچ يك از خطوط هواپيمايي هند و اسرائيل براي استفاده از آسمان عربستان اجازه نداده است.

روزنامه صهيونيستي «هاآرتص» امروز به نقل از منابعي در صنعت هواپيمايي اسرائيل گزارش كرد كه عربستان سعودي اجازه عبور از حريم هوايي خود را به خط پروازي جديد «ايراينديا» هند به مقصد فلسطين اشغالي صادر كرده است.

حدود 70 سال، حريم هوايي عربستان سعودي نه تنها به روي پروازهاي اسرائيلي بلكه به روي تمام پروازها به سمت اراضي اشغالي فلسطين بسته بود. در دهه‌هاي اخير تنها دو پرواز مستقيما از عربستان به اسرائيل رفته است: هواپيماي «جرج بوش» رئيس‌جمهور اسبق آمريكا و پس از آن نيز هواپيماي «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور كنوني آمريكا.

هاآرتص صدور اين مجوز را «اولين نشانه علني گرم شدن روابط ميان عربستان و اسرائيل» توصيف كرده است.

العالم

برچسب ها:عربستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: