پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/11/19 - 17:40 |

حجت الاسلام والمسلمين رجائي خراساني:

سيره رسول خدا و قرآن يك الگو براي جهان اسلام است

حجت الاسلام والمسلمين رجائي خراساني گفت: پيامبر اعظم(ص) عالي ترين سرمشق اخلاقي براي دنياي بشريت و سيره رسول خدا و قرآن يك الگو براي جهان اسلام است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي ، حجت الاسلام والمسلمين رجائي خراساني كه درجمع زائران حسيني در حرم مطهر سيد الشهدا(ع) سخنراني مي كرد با اشاره به اينكه قرآن مجيد ، رسول گرامي اسلام (ص) را اسوه اخلاق و رفتار مسلمانان معرفي نموده است ، گفت: خلق عظيم نبوي كه عامل عمده نفوذ و محبوبيت پيامبر اكرم در بين امّت و علت اساسي موفقيت ايشان در نشر دين بوده، بارها مورد تمجيد كتاب آسماني قرار گرفته است.

وي گفت: پرداختن به سيره عملي و روش هاي اخلاقي پيامبر اكرم(ص) كه جنبه اسوه دارد، از اهميت ويژه اي برخوردار است. به دليل همين اخلاق سترگ و مورد ستايش قرآن، امّت اسلام وظيفه دارد از خوي و خصلت هاي فردي و اجتماعي آن حضرت پيروي نموده و آن پيامبر رحمت و صاحب خلق عظيم را «اسوه» خود قرار دهد.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه ويژگي هاي اخلاقي پيامبر قابل شمارش نيست، اظهار داشت: قرآن ، اخلاق رسول مكرم اسلام را عظيم شمرده است و آن حضرت تمام خلق هاي نيكو را در خود جمع نمود و كامل كرد و بدين روي فرمود من برانگيخته شدم تا اخلاق نيكو را تمام كنم.

وي گفت: بزرگترين درس پيامبر(ص) براي امت اسلامي، اخلاق است و اگر جامعه اي از اخلاق مورد تاكيد پيامبر (ص) دور شود در حقيقت از رحمت خدا دور مي شود.

وي افزود: صفا، جوانمردي، مروت، وفاي به عهد، احترام به ديگران، گذشت و عفو و... همه اينها نمونه اخلاق و درهر جامعه ‌اي اين اخلاق پذيرفته است.

حجت الاسلام والمسلمين رجائي خراساني با اشاره به اينكه با عمل، كردار و رفتار خود مي ‌توانيم مردم را به سوي كارهاي خوب و پسنديده تشويق و علاقه مند كنيم، اضافه كرد: هرچه در جامعه از اصول اسلامي ، رفتار و سيره رسول خدا و دستورهاي قرآني دور شويم از آرمان پيامبر (ص) فاصله مي گيريم و اين باعث سقوط مي شود.

در پايان مراسم نوحه خواني و سينه زني توسط حاج حيدر زاده مداح اهل بيت (ع) برگزار شد.
 5 1 2 3 4 6 7برچسب ها:بعثه - رسول - الگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: