شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1396/11/27 - 09:24 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق

دشمن، تلاش زيادي براي تضعيف ولايت فقيه دارد

در يازدهمين گردهمايي دانشجويي، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، بر لزوم عهد و ميثاق با امام و تبعيت از دستورات آن حضرت تاكيد كرد و ولايت فقيه را در تداوم ولايت معصومين (ع) دانست و گفت: دشمن به نقش و محوريت ولايت فقيه پي برده است ؛ لذا تلاش زيادي براي تضعيف آن مي نمايد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني با اشاره به حديثي از امام پنجم نماز ، روزه ، زكات ، حج و ولايت را پنج ركن اساسي اسلام برشمرد و افزود: از ميان اين پنج ركن هيچكدام همانند ولايت مورد تاكيد و سفارش واقع نشده است.

وي با اشاره به ولايت تكويني وتشريعي معصومين (ع)، ولايت را خط مستقيم به سوي خدا خواند و افزود : فقاهت و عدالت در ولي فقيه تجلي مي كند ؛ زيرا او هم اسلام شناس و هم عادل است.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه در عراق با اشاره به معناي ولايت گفت : ولايت پذيري آن گاه محقق مي شود كه ولي فقيه را قلباً دوست داشت و سرپرستي و حاكميت او را پذيرفت و به فرمانش عمل كرد .

وي در ادامه با اشاره به ولايت الله و ولايت طاغوت گفت : در كربلا ولايت الهي با ولايت كفر نبرد كرد و ولايت پذيران در مقابل ولايت ستيزان با تمام وجود ايستادند و جان خود را فدا كردند.

وي خاطرنشان ساخت: امروز در دفاع از ولايت فقيه بايد مانند اصحاب امام حسين (ع) مقاومت كنيم ؛ زيرا دشمن تلاش زيادي براي تضعيف آن مي نمايد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني گفت : زير چتر فقاهت و عدالت ، مي توان خود را به ساحل نجات رسانيد و دشمنان به خوبي نقش ولايت را فهميده اند از اين رو بيشترين حملات و تهاجمات خود را براي تضعيف اين ركن مهم اسلام قرار داده اند؛ لذا بايد در مقابل اين تهاجمات ايستاد و پاسخ آنها را داد.برچسب ها:دانشجويان - ولايت - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: