شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1396/11/30 - 15:01 |

حضرت فاطمه(س) شفيع روز قيامت

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري با استناد به منابع اسلامي به تبيين مقام حضرت فاطمه (س) در روز قيامت پرداخت و گفت: در آيات و روايات بر شفاعت اشاره شده است و حضرت زهرا در محشر، شيعيان و دوستداران خود را شفاعت مي كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيد جواد مظلومي كه درجلسه تواصي به حق، درجمع كاركنان سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري سخن مي گفت با اشاره مقام و منزلت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: فاطمه، در لغت به معني بريده شده و جدا شده مي‌باشد و علت اين نامگذاري بر طبق احاديث نبوي، آنست كه پيروان آن حضرت به سبب شفاعت او، از آتش دوزخ بريده، جدا شده و بركنارند.

وي افزود: در روايت به نقل از حضرت رسول اكرم آمده است: او فاطمه ناميده شده چرا كه خداي جهان‌آفرين او و هر كدام از نسل پاكش كه خداي را با توحيد و ايمان به آنچه من آورده‌ام، ديدار كند، همه را، از آتش در امان داشته است.

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري ادامه داد: همچنين از پيامبر آورده‌اند كه فرمود: انّما سمّيت ابنتي فاطمة، لان الله فطمها و ذرّيتها و محبّيها عن النار ؛ دخترم فاطمه تنها بدين جهت به اين نام مقدّس ناميده شد كه خدا او و نسل پاك و دوستداران واقعي‌اش را از آتش دوزخ در امان داشت.

وي در ادامه با بيان حديثي از امام باقر (ع) در خصوص شفاعت حضرت فاطمه زهرا از دوستاران و دوستان ذريه آن حضرت ادامه داد: از جانب حضرت احديت خطاب آمده كه اي فاطمه راست گفتي من تو را فاطمه ناميدم تا قطع كنم از آتش جهنم هر كسي كه تو را دوست داشته و دوستي كرده باشد با دوستان آنها، و وعده من حق است و من خلف وعده نمي كنم ، پس هر كسي كه در پيشاني او لفظ مومن نقش بسته و يا از محبين تو باشد دستش را بگير و با خودت او را داخل بهشت فرما.برچسب ها:مظلومي - تواصي - شفاعت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: