شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/06 - 14:54 |

رئيس سازمان حج و زيارت مطرح كرد:

اعلام قيمت سفرحج واجب و زمان قطعي پروازها

رئيس سازمان حج و زيارت با اعلام زمان قطعي پروازهاي حج كه از ۲۶ تيرماه سال ۹۷ آغاز خواهد شد، گفت:‌ پايين‌ترين و بالاترين قيمت سفر حج به ترتيب ۱۲ ميليون و ۱۰۰ هزار و ۱۷ ميليون و ۱۰۰ هزار تومان است.
آقاي حميد محمدي با اشاره به اينكه ثبت نام در كاروان‌هاي حج تمتع ۹۷ از ۸ اسفندماه آغاز مي‌شود، افزود: افرادي كه داراي فيش حج تا پايان دي‌ماه ۸۵ هستند براي ثبت نام دراين كاروان‌ها فراخوانده شده‌اند و ۷۲ ساعت فرصت دارند پس از انتخاب كاروان، حضوري مدارك خود را ارائه و پس از پنج روز مبلغ مورد نظر را پرداخت كنند.

وي با بيان اينكه به دليل تفاوت قيمت هتل‌ها، ۲۳ نرخ متفاوت براي سفر حج ۹۷ اعلام شده است، گفت:‌ براي رفاه حال زائران پرداخت هزينه سفرحج در دو مرحله انجام مي‌شود. درمرحله اول زائران بايد ۶ ميليون و ۵۰۰ تا ۷ ميليون و۵۰۰ هزار تومان پرداخت كنند.

به گفته وي، طول سفر حج از ۲۸ تا ۴۰ روز است و پروازها از ۲۶ تيرماه آغاز مي‌شود و كاروان‌هايي كه روز اول پرواز دارند مدت اقامت شان ۴۰ روز خواهد شد.

آقاي محمدي افزود: پروازها از ۲۰ ايستگاه انجام خواهد شد و ۵۰ درصد زائران توسط هواپيمايي ايران و ۵۰ درصد ديگر توسط هواپيمايي عربستان به فرودگاههاي مدينه و جده اعزام خواهند شد.

وي همچنين گفت: تصميم‌گيري درباره انجام حج و يا مذاكره با عربستان دراختيار دبيرخانه شواري عالي امنيت ملي است و پس از مصوبه آن دبيرخانه هيأت حج براي مذاكره به عربستان رفت و حاصل همان چيزي بود كه خواسته شد.

وي افزود: ما مي‌خواستيم حتما شرايط سال گذشته حاكم باشد و علاوه بر آن در حوزه پزشكي و انتقال اقلام از ايران، مراودات بانكي و خدمات كنسولي امتيازهاي بيشتري گرفته شود.

وي گفت: براي حج ۹۷ طبق هماهنگي انجام شده قرارشد علاوه بر امكانات مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر از خدمات بهداشتي و درماني عربستان درمنا بهره ببريم.

رييس سازمان حج و زيارت با اشاره به محدوديت‌هاي خدمات كنسولي درسال گذشته، اظهار كرد: در مذاكرات امسال بنا اين بود كه مشكلات اصولي حل شود و با توجه به توافقات با عربستان، پذيرفته شد سفارت سوئيس درهر دو كشور به عنوان حافظ منافع باشد، همچنين ۱۰ نفر از نيروهاي كنسولي وزارت خارجه كشورمان به عربستان خواهند رفت و مي توانند خدمات كنسولي به زائران ارائه دهند.


برچسب ها:محمدي - قيمت - حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: