شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/22 - 18:54 |

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي:

هدف نهايي علم بايد رضاي خدا و كم كردن رنج و آلام بشريت باشد

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي با نقد علم زدگي دنياي معاصر گفت: هدف نهايي علم بايد رضاي خدا و كم كردن رنج و آلام بشريت باشد.
به گزارش خبرنگار پايگاه ازلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي در بيستمين گردهمايي دانشجويان و دانشگاهيان در كربلاي معلي، به جايگاه معرفت شناسي در فلسفه اسلامي اشاره و گفت: جهان امروز دچار علم زدگي سطحي است و الگوي علوم طبيعي نمي تواند جاي شناخت فلسفي را پر كند.

خطيب بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي ادامه داد: پيشرفت علم در ابتدا، تضادّ و مشكلي با مقوله‌ي دين به‌وجود نياورد، اما با گذشت زمان علم زدگي و علم پرستي جاي خود را به پيشرفت علمي داد.

وي به مراحل شناخت و رابطه شناخت علمي و دين اشاره كرد و افزود: اسلام نه تنها مشكلي با شناخت علمي ندارد بلكه ديني پويا است كه پيروانش را به كسب علم و دانش براي فهم بيشتر جهان خلقت تشويق مي كند.بسياري از ايات قرآن ما را به تفكر و تدبر در جهان هستي دعوت مي كنند.

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي افزود كه هم قرآن و هم قوانين اسلام نشان مي دهند كه تناقضي بين اسلام و علم وجود ندارد؛ منابع اسلامي پر است از رهنمودها و دستورالعمل هايي است كه سازگاري اين دو را تاييد مي كنند. هرچند نبايد فراموش كرد كه تمام فعاليت هاي علمي بايد با هدف نهايي برآوردن رضاي خدا انجام شود كه همان خدمت به بشريت و كم كردن رنج و آلام در جهان است.


برچسب ها:شناخت علمي شناخت فلسفي اسلام


نظرات
  هيچ خبر مرتبطي وجود ندارد
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: