شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/23 - 10:44 |

همكاري سازمان‌ اقتصادي‌ رضوي و ستاد عتبات عاليات توسعه يافت

مديرعامل هلدينگ عمران سازمان اقتصادي رضوي از امضاء قرارداد و تفاهم‌نامه چندين پروژه مهم ميان اين هلدينگ و ستاد عتبات عاليات خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مهندس حسين رنجبران در گفت و گو با آستان نيوز بيان كرد: در حال حاضر 9 شركت در زيرمجموعه هلدينگ عمران رضوي فعاليت مي‌كنند كه هدف آن‌ها در وهله نخست، ارتقاء بهره‌وري وضع موجود در شركت‌ها براي استفاده حداكثري از منابع و در وهله بعدي توسعه فعاليت‌ها است.

وي ادامه داد: در بحث توسعه، در گذشته شركت‌هاي زيرمجموعه اين هلدينگ بيشتر اقدامات محدود به حريم حرم و استان خراسان را انجام مي‌داده‌اند اما اكنون به واسطه بهره‌مندي از نيروهاي مجرب و پتانسيل‌هاي موجود، سياست‌گذاري‌ها بيش از پيش به سمت ورود به پروژه‌هاي ملي و فراملي نيز ميل پيدا كرده است.

رنجبران با اشاره به قرارداد و تفاهم‌نامه صورت گرفته مابين سازمان اقتصادي رضوي و ستاد عتبات عاليات، گفت: هدف ما در وهله اول، ورود به پروژه‌هاي عتبات بوده كه به اين منظور طي مذاكرات صورت گرفته با ستاد عتبات عاليات، نخستين قرارداد براي توليد و نصب كاشي بخشي از صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف با شركت كاش سنتي رضوي امضاء شد.

وي مدت اين قرارداد را 6 ماه عنوان كرد و افزود: اين براي نخستين بار است كه شركت توليدكننده كاشي از خراسان رضوي در پروژه‌هاي عتبات عاليات حضور پيدا مي‌كند.

رنجبران ادامه داد: در نشستي كه حدود 3 ماه قبل با ستاد عتبات عاليات داشته‌ايم، اين مسئولان با تمامي ظرفيت‌هاي هلدينگ عمران قدس رضوي و شركت‌هاي تابعه در بخش‌هاي مختلف آشنا شدند.

وي از امضاء تفاهم‌نامه توسعه حرم امام حسين(ع) در كربلا ميان آستان قدس رضوي و ستاد عتبات عاليات خبر داد و افزود: بر اساس اين تفاهم‌نامه، تمام عمليات ساخت صحن حضرت عقيله(س) پس از خاكبرداري، از جمله تكميل طراحي، ساخت و تامين چوب، كاشي، هبلكس و... بر عهده هلدينگ عمران آستان قدس رضوي است.

رنجبران ادامه داد: در اين پروژه شركت‌هاي صنايع چوب رضوي، كاشي سنتي، بتن و ماشين قدس رضوي، معادن قدس رضوي و... حضور خواهند داشت.

وي احداث كارخانه توليد كاش سنتي در كربلا را يكي از برنامه‌هاي اين هلدينگ در سال آينده عنوان كرد و افزود: طي مذاكرات ستاد عتبات عاليات با هلدينگ عمران آستان قدس رضوي و از طرفي با توجه به خاكبرداري صورت گرفته در اين مكان، هماهنگي‌ها براي احداث كارخانه توليد كاشي سنتي توسط آستان قدس رضوي انجام شد.

رنجبران ادامه داد: خاك اين منطقه به دليل متبرك بودن، جايگاه ويژه‌اي براي كشورهاي مسلمان و به ويژه شيعيان دارد، لذا با احداث اين كارخانه مي‌توان حجم بسيار زيادي از خاك متبرك كربلا را جمع‌آوري و ضمن توليد كاشي سنتي و انجام كار فرهنگي، بازار اقتصادي خوبي نيز ايجاد كرد.

برچسب ها:زيارت - آستان قدس


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: