شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/23 - 09:44 |

روزانه 50 نماز جماعت در حرم امام رضا(ع) اقامه مي‎شود

به همت معاونت تبليغات اسلامي آستان قدس رضوي روزانه 50 نماز جماعت در سه نوبت در حرم امام رضا(ع) اقامه مي‌‏شود كه اين تعداد در مناسبت‏‌هاي ويژه افزايش پيدا مي‏‌كند.1396/12/22 سه‌شنبه
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام آخوندي؛ رئيس اداره تبليغات اسلامي آستان قدس رضوي در جلسه هم‌‏انديشي ائمه جماعات حرم مطهر رضوي با اشاره به اينكه روزانه 50 وعده نماز جماعت در حرم امام رضا(ع) اقامه مي‌‏شود، گفت: نماز جماعت يكي از بهترين و عظيم‌‏ترين كارهاي فرهنگي حرم مطهر رضوي است كه اتفاقا زائران زيادي هم به صورت منظم و منسجم در آن شركت مي‏كنند، لذا اين اداره پيوسته به دنبال هرچه باشكوه‌تر برگزار شدن اين فريضه الهي است.

وي افزود: اكنون در اداره تبليغات حرم مطهر رضوي 82 نفر از علما به عنوان ائمه جماعت حرم مطهر رضوي مشغول به فعاليت هستند و اين عزيزان به صورت دوره‏اي به امامت نمازهاي حرم رضوي مشغول مي‏‌شوند.

آخوندي گفت: بيش از 1600 خادم‏يار در اين اداره به صورت شيفت‏‌هاي مختلف براي اقامه نماز و برنامه‌‏هاي تبليغي به اداره تبليغات كمك مي‌كنند تا برنامه‏‌هاي حرم به ويژه نماز جماعت با نظم و انسجام كامل برگزار شد.

وي افزود: در اسفندماه سال جاري در راستاي خدمت‏رساني به زائران حضرت رضا(ع) در نوروز براي مكبران حرم مطهر رضوي دوره آموزش ارتقايي مناديان رضوي برگزار شد.

آخوندي گفت: در اين دوره موضوعات انگيزه خدمت، حُسن اجرا، اذان، تعقيبات، ادعيه، صوت و لحن و تجويد مكبران مورد بررسي، ارزيابي و آموزش قرار گرفت.

وي افزود: از اواخر بهمن‏ ماه سال جاري مقرر شد تا طبق برنامه‏‏‌هاي از قبل معين شده نيروهاي اداره تبليغات در نماز‏هاي جماعت صحن‌ها و رواق‏‌ها حضور پيدا كنند تا در پايان نماز به صورت تخصصي مشكلات هر مكان را مورد بررسي قرار دهند و براي رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند.

برچسب ها:مشهد - آستان قدس


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: