شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/23 - 11:42 |

خطيب بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي:

راه رسيدن به كمال، دوري از گناه است

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي دوري كردن از گناه را در سلامت اخلاقي انسان مهم برشمرد و گفت: مؤمن واقعي كسي است كه مي‌تواند گناه كند اما از آن چشم پوشي مي‌كند و به خدا پناه مي‌برد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي، خطيب بعثه مقام معظم رهبري در جمع پرشور زائرين اهل بيت(ع) در سرداب علقمي حرم حضرت عباس(ع) با اشاره به آيه 21 سوره نور گفت: گناه كردن براي همه بد است ولي براي شيعيان كه مدعي ياري رساندن به ائمه هدي هستند بدتر است.

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي در ادامه افزود: همانطور كه براي سلامت جسم نياز به مراجعه به پزشك و پرهيز غذايي داريم، براي سلامت روحي و اخلاقي نيز نياز به پرهيز داريم و پرهيزهاي سلامت اخلاقي دوري از گناه است.

وي گفت: همانطور كه در علم پزشكي ناپرهيزي تأثير دارو را از بين مي برد و سلامت جسمي را به خطر مي اندازد، در اخلاق هم ناپرهيزي و گناه كردن تأثير عبادت و رياضت را از بين مي برد و سلامت روحي را به خطر مي اندازد. اميرالمومنين(ع) در همين زمينه مي فرمايند گناه نكردن بهتر از ثواب كردن است.

خطيب بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي با اشاره به داستان حضرت يوسف(ع) گفت: راه رسيدن به كمال بشري گناه نكردن در شرايط مهيا بودن شرايط گناه است و مؤمن واقعي كسي است كه مي تواند گناه كند اما از آن چشم پوشي مي كند و به خدا پناه مي برد و همين دوري از گناه سكوي پرواز حضرت يوسف به قله كمال بود.
برچسب ها:راشد يزدي - بهداشت اخلاقي -دوري از گناه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: