شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/23 - 10:59 |

توليت عباسي: حضرت فاطمه زهرا(س) مشكات نور الهي است

محمد الاشيقر، توليت آستان مقدس حرم حضرت عباس،حضرت زهرا(س) را مشكات نور الهي خواند و گفت: بزرگداشت سالگرد ولادت حضرت صديقه طاهره فاطمه زهراء (عليها السلام) به دليل جايگاه و مقام والاي ايشان تاثير برجسته‌اي در دلهاي مومنان دارد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، محمد الاشيقر، توليت آستان مقدس حضرت عباس(ع) در مراسم اختتاميه دومين جشنواره بين المللي روح النبوه، پس از تبريك و تهنيت سالگرد ولادت حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام) به حاضران، امت اسلامي و مرجعيت عاليقدر اظهار داشت: بزرگداشت سالگرد ولادت حضرت صديقه طاهره فاطمه زهراء (عليها السلام) به دليل جايگاه و مقام والاي ايشان تاثير برجسته‌اي در دلهاي مومنان دارد و اين امري است كه هيچ مسلماني در آن اختلاف ندارد.

وي با اشاره به حديث شريف ثقلين گفت: آستان مقدس عباسي تلاش كرده است تا بهترين خدمت را در زمينه هاي علوم قرآني، ديني، فكري، فرهنگي، علمي، سيره و علوم ائمه اطهار (عليهم السلام) و فضيلت هايشان در سطح محلي و بين المللي ارائه نمايد. دومين جشنواره بين المللي روح النبوه نيز يكي از مهمترين فعاليت هاي اين آستان است زيرا توسط برخي از خواهران مديريت مي شود كه همگي به عترت و قرآن كريم و علوم و تعاليم آن تمسك جسته اند.

محمد الاشيقر افزود: بانوان با علم و تلاش فراوان جهت بيان كردن بخشي از سيره و زندگي و فضايل و كرامات اهل بيت عليهم السلام تلاش كرده اند، بانواني كه علم الهي را از سرچشمه صحيح يعني از حضرت فاطمه زهرا (سلام الله عليها) كه خود به منزله مخزن علم نبوت و مشكات نور الهي است فرا گرفته اند.

توليت آستان حضرت عباس(ع) در ادامه به برخي فضايل حضرت زهرا اشاره و گفت: ايشان دختر پيامبر گرامي اسلام و همسر كسي بود كه كافران را خوار كرد. ايشان مادر حضرت امام حسن (عليه السّلام) است كه مسموم گرديد و به شهادت رسيد و ايشان مادر حضرت امام حسين (عليه السّلام) شهيد سر از تن جداي دشت كربلا است.

توليت آستان قدس عباسي در پايان از خداوند منّان خواستار رحمت و غفران براي شهداي گرانقدر و شفاي عاجل براي مجروحين گرديد و خواستار صبر و علو درجات براي خانواده هاي شهدا گرديدكه به فضل خون پاك شهدا در كشور امنيت برقرار شده است.
برچسب ها:حضرت عباس - حضرت زهرا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: