دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1397/01/09 - 08:05 |

قرائت زيارت امين‌الله توسط دكتر روحاني در قدمگاه امام رضا (ع)

رئيس جمهوري اسلامي ايران روز چهارشنبه از آثار تاريخي و مذهبي شهر تاريخي مرو در تركمنستان بازديد كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني به هنگام زيارت قدمگاه امام رضا(ع) در مرو، در گفتگو با خبرنگاران گفت: مرو يكي از شهرهاي بسيار كهن و باستاني است كه در تاريخ اهميت ويژه‌اي داشته و مركز فرهنگي و علمي بوده و كتابخانه‌هاي بزرگي در آن وجود داشته است.

رئيس جمهور با اشاره به حضور‌ امام رضا(ع) در اين شهر در دوران خلافت مامون عباسي، اظهار داشت: بسياري از مباحثات، آثار، خطبه ها و كلامي كه از امام رضا برجا مانده است، مربوط به اين ديار است و به همين دليل اين ديار براي ما بسيار مقدس است.

دكتر روحاني با اشاره به وجود مقبره صحابه حضرت رسول(ص) و آرامگاه فرزند امام سجاد (ع) و ديگر مشاهير مذهبي و تاريخي در مرو، گفت: اين شهر براي ما هم تاريخي و هم مقدس است.

رئيس جمهور با بيان اينكه كشور ما همواره سايه توجهات ولي عصر(عج) و بارگاه منور امام رضا (ع) بوده است، اظهار اميدواري كرد همه ملت ايران در سال جديد در پناه اهل بيت(ع) بوده و سال جديد سال موفقيت، نشاط و پيروزي براي همه ملت و مسلمانان باشد.

دكتر روحاني همچنين از آرامگاه محمد بن زيد بن زين العابدين(ع) ، مقبره صحابه حضرت رسول اكرم(ص)، آرامگاه حاج يوسف همداني از شاگردان امام هفتم و آرامگاه سلطان سنجر آخرين پادشاه سلجوقي در شهر تاريخي مرو نيز بازديد و در قدمگاه امام هشتم زيارت نامه امام رضا(ع) را قرائت كرد.
برچسب ها:امام رضا - روحاني - رئيس جمهور


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: