چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1397/02/20 - 20:04 |

مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق:

روايات فضيلت و آداب زيارت با بياني شيوا و روان مطرح شود

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني از روحانيان و مداحان خواست روايات فضليت و آداب زيارت امام حسين(ع) را با بياني شيوا و روان و متناسب با درك و فهم زائران بيان كنند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در جلسه توجيهي روحانيان و مداحان عتبات عاليات كه در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد با استناد به روايات، اجر و پاداش دنيوي و اخري زيارت امام حسين(ع) بسيار بالا و بي نظير خواند.

وي در ادامه با اشاره به حديثي از امام صادق(ع) گفت هركس از روى شوق و ذوق به زيارت قبر امام حسين(ع) برود خداوند او را از فزع وهول قيامت خداوند در امان خواهد بود و نامه اعمال او را به دست راستش مي دهند و در زير پرچم امام حسين(ع) وارد بهشت خواهد شد.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در ادامه افزود: در قيامت زائر امام حسين(ع) در بهشت هم جوار آن حضرت خواهد بود و اين عزت و كرامت الهي نسبت به زائران سيدالشهدا(ع) بي حكمت نيست.

وي با بيان اينكه خداوند قادر از روي حكمت اين اجر و پاداش را به زوار كربلا مي دهد، گفت: امام حسين(ع) كشتي نجات و چراغ هدايت بشريت است، مقابله راه فرزندان ابوسفيان و راه امام حسين(ع) تا زمان ظهور ادامه دارد و در هنگام ظهور نيز مقابله بين امام عصر(ع) و سفياني كه از نسل ابوسفيان است به وقوع مي پيوندد و اين يكي از علايم حتمي ظهور است.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق گفت كه جنگ بين حق و باطل امروز و فرداي تاريخ ادامه دارد و ما بايد حسيني وار در مقابل جريان هاي باطل وظالم بايستيم.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني از روحانيان و مداحان خواست روايات فراواني كه درباره فضليت و آداب زيارت امام حسين(ع) است با بياني شيوا و روان و متناسب با درك و فهم زائران بيان كنند.

در اين گردهمايي حجت الاسلام والمسلمين حسين بهجتي با بيان بايد و نبايدهاي سفر با استناد به احاديثي چند نكته اخلاقي را بيان كرد و حجت الاسلام والمسلمين كيا پاشا رابط بعثه نيز تذكراتي را يادآور شد و در بخش نهايي جلسه نماينده بعثه در عراق با بيان چند مسأله شرعي به پرسش هاي حاضران پاسخ گفت.برچسب ها:كربلا - امام حسين - زيارت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: