چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1397/02/23 - 18:58 |

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني:

روحانيان و مداحان براي استفاده حداكثري زائران فرصت سازي كنند

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق از روحانيان و مداحان عتبات خواست كه براي استفاده هرچه بيشتر زائران حسيني فرصت سازي كرده و از فرصت سوزي در مدت سفر زيارتي جلوگيري كنند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در جمع روحانيان و مداحان عتبات عاليات، با اشاره به روايتي در بيان اهميت بسيار زياد زيارت امام حسين(ع) در كربلا، رسالت روحانيان و مداحان را خطير خواند و بر فرصت سازي براي استفاده حداكثري و جلوگيري از فرصت سوزي در اين سفر مقدس تأكيد كرد.

وي با بيان اينكه براساس روايتي از امام صادق(ع)، هركس به زيارت قبر مطهر اباعبدالله الحسين(ع) در كربلا مشرف نشود، در آخرت حسرت مي خورد، افزود: وقتي برخورد بسيار كريمانه خداوند به زوار امام حسين(ع) در قيامت ديده مي شود احدي نيست، جز اينكه آرزو مي كند اي كاش به زيارت امام حسين(ع) رفته بود.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با توجه به اين حديث شريف و ارزش بسيار زياد زيارت امام حسين(ع)، از روحانيان و مداحان عتبات خواست براي زائران فرصت سازي كرده و از هرگونه فرصت سوزي در مدت سفر زيارتي كربلا جلوگيري كنند.

وي با اشاره به موارد «اي كاش ها در قرآن» اظهار داشت: اينكه در زيارت مولايمان مي گوييم «يا ليتنا كنا معكم»، اگر حقيقتاً آرزو مي كنيم اي كاش در كربلا بوديم و امام خود را ياري مي كرديم و حسرت گذشته را مي خوريم بايد امروز راه و رسم و فرهنگ آن حضرت را زنده نگه داريم زيرا جريان كربلا يك فرهنگ است و به ظهور حضرت حجت ختم مي شود .برچسب ها:كربلا - تبليغ - امام حسين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: