شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/19 - 13:14 |

استاد درس خارج حوزه علميه قم در گفت‌وگو با پايگاه حج؛

جلسات آموزشي بعثه براي حجاج از اهميت ويژه‌اي برخوردار است

حجت الاسلام والمسلمين مروجي طبسي با بيان اين كه جلسات آموزشي بعثه براي حجاج از اهميت ويژه اي برخوردار است، گفت: بحث مهم معرفت زائر به حج است و بعثه مقام معظم رهبري نيز براي اين موضوع تلاش هاي زيادي را متحمل مي‌ شود.
حجت الاسلام والمسلمين محمد جواد مروجي طبسي استاد درس خارج حوزه علميه قم در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، با اشاره به تلاش هاي گسترده بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت براي برگزاري حجي مطلوب اظهار داشت: ما چندين سال پيش از طرف بعثه مقام معظم رهبري در ديدار رييس بعثه تاجيكستان برنامه ها را تشريح كرديم تعجب كرده بودند كه در طول سال اين قدر كارهاي زيادي براي حج صورت مي‌ گيرد.

وي با تقدير از كوشش مسؤولان حج و زيارت عنوان كرد: حج عبادتي بزرگ و داراي ثمرات فراواني است كه كشورهاي ديگر هم تمايل دارند از تجربيات ما در اين زمينه استفاده كنند و ما نيز مي‌ توانيم از تجربيات آنها استفاده كنيم.

استاد درس خارج حوزه علميه قم با بيان اين كه موضوع اصلي اين فرضيه حجاج هستند، ابراز داشت: حاجيان عزيز چه زن و چه مرد بايد در اين سفر تمام تلاش و كوشش خود را داشته باشند تا بتوانند حج خود را صحيح و همراه با آداب و اعمال آن به جا بياورند به همين دليل در كشور ما نيز اين موضوع يك مسأله بسيار مهمي است.

وي تصريح كرد: بحث آموزش و برگزاري جلسات آموزشي و معرفتي ويژه حجاج دغدغه بعثه است كه چندماه روي آن كار مي‌ كند تا زائران در اين سفر به مشكل برخورد نكنند و در حال حاضر بنده خبر دارم كه خود روحانيان جلسات را شروع كرده اند و با تماس گرفتن با زائر او را براي سفر آماده مي‌ كنند.

حجت الاسلام والمسلمين مروجي طبسي با تأكيد بر اين كه حاجي بايد جايگاه سرزمين وحي و علت سفر خود را درك كند، خاطرنشان كرد: حجاج ما بايد بدانند كه حج در روحيه انسان چه آثاري دارد كه اين عمليات مشقت بار و پرزحمت را متحمل مي‌ شود.

وي تصريح كرد: در جلسات آموزشي بايد به زائر گفته شود كه بهترين غذا و خواب و امكانات در ايران هست آن چه كه در ايران نيست اين اعمال و روحيه معنوي حج است، بنابراين حجاج اگر به توصيه مسؤولان سازمان حج و بعثه عمل كند يقينا كمتر در بازارها پرسه مي‌ زند، چراكه آنها نيز مي‌ خواهند جيب مردم را خالي كنند.

استاد درس خارج حوزه علميه قم با بيان اين كه در مورد حج در روايات ما نيز مسائل مهمي بيان شده است، خاطرنشان كرد: زائر بايد در مسجدالحرام و مسجد النبي خود را بسازد تا بتواند با يك روحيه عالي به كشور بازگردد و بيشترين بهره را از اين سفر بزرگ ببرد.برچسب ها:حج تمتع - حج 97 - گفتگو - مروجي طبسي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: