شنبه|02 تير 1397|08 شوال 1439|23 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/22 - 01:40 |

عرفات اعتراف به بندگي خداست

سخنران چهارمين شب «سلسله جلسات معنوي اسرار حج و آداب حضور در محضر كعبه شريف» در مشهد عرفات را اعتراف به بندگي خدا و تحول در انسان توصيف كرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد، حجت الاسلام والمسلمين رضايي تهراني كه در جمع باشكوه زائران و مشتاقان حج سخن ميگفت، عرفات را وادي معرفت دانست و اظهار داشت: راوي نقل كرده است امام صادق (ع) درروز عرفه باصداي بلند فرمودند: اي مردم بعد از پيغمبراكرم ، اميرالمومنين علي (ع) و بعد حسن و حسين و زين العابدين و محمدباقرامام بودند وامام بعدازآنها من هستم و اين سخن را 12 مرتبه ، آن هم درعصر پرآشوب عباسيان ستمگر تكراركردند.

وي افزود: حاجي بايد دروادي عرفه بعدازمعرفت توحيدي ، معرفت امام شناسي اش كامل شود. عرفه ، اعتراف به بندگي خدا و قصور و تقصيرهاست.

وي اضافه كرد: خداوند در روز عرفه نظر رحمتش را اول به زائران امام حسين (ع) مي افكند و بعد به زائران خودش در عرفه توجه مي كند.حاجي با نشستن در روي خاكهاي عرفات ، نفس خودرا مي شكند و خدايي مي شود.

سخنران با اشاره به برگزاري مراسم برائت از مشركين درصبح روز عرفه توسط بعثه مقام معظم رهبري،گفت: حاجيان از عرفات به مشعر مي روند و ازاين فضا بايد حداكثر استفاده راببرند، سنگهاي شان را براي رجم شيطان بردارند و آماده اعمال مهم معنوي عيد قربان شوند.
برچسب ها:عرفات - مشهد - اسرار حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: